Ubytování, podnájem a tak

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-01-12 23:41:56

Ve Švédsku obecně, ale převážně ve městě, kde jsem, je dost těžké si sehnat bydlení. Jak mi to šlo?

V první řadě jsem si pro jistotu před odjezdem zabookoval bydlení přes www.airbnb.eu Jednoduché, ale drahé řešení. Typicky si tak neseženete bydlení na déle, než na dva týdny.

Já si našel toto: https://www.airbnb.co.uk/rooms/1207480

Ubytování je zde v pohodě, je to sice malá místnůstka za 6500Kč/týden, ale mám tu klid, můžu si tu zaparkovat auto a prostě mám kde spát. Hostitelka Jenny mi pomohla s několika věcmi, takže hodnotím pozitivně.

Ta pravá legrace přijde, když si chcete najít něco na stálo, aby to moc nestálo, aby tam byli normální lidé a aby to nebylo příliš hnusné :)

První dobrá rada zní, jít na www.blocket.se a hledat BOSTAD (bydlení/nemo­vitosti) a Uthyres (podnájem). V Lundu, nezáleží tak úplně na tom, zda to bude přímo v centru anebo někde víc na okraji, seženete jednu místnost o cca 10–15m2 tak za 3000–4000 SEK. Většina bytů má malý odkaz na mapu, takže se můžete podívat, kde přesně jsou. Lund má centrum okolo železniční stanice (uvidíte koleje na mapě). Všude o kilometr dál je to podle místních „out“. Venkov.

Je to tedy o tom odpovědět na 50 inzerátů s tím, že možná tak na 3–4 dostanete odpověď. Pokud jste blond-female student, je šance o dost vyšší. Pozor ale, až vám ze skříně budou mizet kalhotky.

Důležité je odpovědi formulovat tak, že do nich napíšete kdo jste, že jste v pohodě, že máte např. trvalé zaměstnání. Musíte působit seriózně, jinak vám prostě ani neodpoví.

Taky je můj text:

*Hello!,

my name is Ivan and I am 30 years old engineer from Czech Republic, who moved to Lund to work here. What I am looking for is a long term and nice room/flat to live in. As I do not speak Swedish, hope you do not mind I use English :)

Some details about me:

Company name is QlikView. It is a software company, so I am a software guy :) I would describe myself as a serious, peaceful and quiet guy but also a social and outgoing person, open to people and with a great sense of humor. I like to travel a lot, visiting various places in Sweden as well as other countries.

Should you want to know anything else feel free to contact me via mail or directly by phone no. 0729475501.

The deposit is not a problem and payment will be always on time, or – I can pay in advance per quarter. I am not planning to leave Lund and Sweden for quite a long time, so an extension of an eventual contract is taken into account.

Please let me know if it is possible to park a car close to the place of accommodation.

I would like to move in ASAP. Such a nice house !!!

Thanks in advance for replying Kind Regards *

Nemám problém s tím, když ho někdo přepoužije. Já to taky napůl ukradl :)

Dostal jsem jen pár odpovědí. Jeden dům kousek od Lundu. Byt v centru s postarším rozvedeným pánem, apod.

V tuto chvíli jsem sice řekl Ano na dům kousek od Lundu, ale zdá se, že se to mírně komplikuje. Konečná cena je o něco vyšší, musím si koupit nábytek apod. Takže jdu dnes ještě na dvě prohlídky. Uvidíme.

Důležité je, že Lund i jeho okolí je dobře zásobeno autobusy. Není tedy problém dojíždět. Pokud máte auto, je to v pohodě. To, čemu zde říkají ranní špička je :) úsměvné. Jsem snad ani nemusel šlápnout na brzdu.

Další varianty jsou:

  • pokud již máte ve Švédsku daňové číslo „personnumber“ – www.akelius.se
  • pokud si chcete počkat: www.lkf.se

Comments

Loike Irish on 2014-01-13 23:50:30 wrote:

Když příjde rým, tak Švédsko hleď

Ta pravá legrace přijde,
až chcete-li najít na stálo
něco, aby to moc nestálo,
byli tam dobří lidé

a nebylo to moc hnusné :)
Dobrá rada blocket.se zní,
hledat BOSTAD (bydlení)
a podnájem Uthyres-né

Ivan on 2014-01-13 23:54:04 wrote:

Hustá básnička :)

Sumi (zena) on 2014-01-22 18:48:46 wrote:

Dobre jsem se pobavila :))Jen takhle pis dal, jde Ti to!

Insert new comment