Jak zaručeně zhubnout

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-07-12 22:30:23

Bez cvičení, zadarmo a o 20kg za dva týdny – nevěříte – mě se to povedlo. Čtěte dále více o příběhu Ivana T.

Kulový. Hele já v roce někdy 2006 vážil 118kg. A to jsem si myslel, že vypadám dobře (proč ste mi to nikdo neřekl, to ste kamarádi?). No dobře. Dobře ne, kilíčko navíc, ale nepřišlo mi to nějak extra. Prostě velkej kluk.

Nicméně někde podvědomě to tam hlodalo a tak jsem začal hubnout. V roce 2007 jsem vážil asi 113kg a v roce 2008 asi 116kg. Nějak to nešlo a mně to začalo vadit. Hlavně proto, že to nešlo. Myslel jsem si, že to bude snadné.

Když jsem se zeptal někoho, kdo sportoval a byl hubený (např. Jana O.), když jsme spolu byli na bruslích, dozvěděl jsem se, že musím změnit styl. „Je to o změně životního stylu, všechno jinak, pak to přijde samo. I cvičit budeš dvakrát týdně sám od sebe.“ Prd, kulový, hovno. Jaká doprdele změna stylu, jako mám žít na stromě a křoupat mrkvičku? Tak snad trochu pohybu a jinak a méně žrát a je to, ne? No jo. Bylo, ale zastavilo se to na 103kg. A dál ani prd.

Jenže já mám konkurenční výhodu oproti jiným homo sapiens. Já když si něco zamanu, tak to dřív zmizí Slovensko anebo Švédsko z mapy, než abych to nechal. Prostě jsem se s tím trápil. Cvičil, nejedl, jedl, necvičil, cvičil a jedl, zhubl přibral, zhubl, kašlal na to. A pak se to stalo.

Odešel jsem z Unicornu. Což byl můj bývalý zaměstnavatel (ne doslova, byl jsem čubička na IČO). Trávil jsem čas v garáži, dělal na autě, na motorce, jezdil na motorce, sem tam řešil nějaký projekt, chodil (z nudy) cvičit a na bedminton a tak. Zmizel mi stres, který jsem v práci měl. Najednou na sebe koukám a říkám si, tyjo, to je nějaký divný. A zvážil jsem se. No a měl jsem 92kg.

A jako jak se to stalo, když jsem se o to vlastně ani nesnažil? Co to je za blbost? To bude nějaká mejlka, ne ? Jo aha. Já jsem změnil ten styl. Každé ráno se v klidu nasnídám, i kdyby mě to stálo, že přijdu pozdě. Jdu si dvakrát, či třikrát týdně zasportovat, mám na to vyhrazený čas a baví mě to (už, protože mi to jde), pravidelně jím, spím víc jak 4 hodiny denně, nejím sračky, mám relax.

Takže toto je moje úvodní rada do rubriky, jak zhubnout 30kg. První krok je, nechat si od někoho říct, že musíš změnit styl. Samozřejmě se správnou reakci „a to jako jak?“.

Zbytek je na vás, napíšu tady časem více věcí, jak se stravovat, co dělat, jaké chytré rady na internetu fungují a jaké jsou totální chujoviny.

Dobrá rada na začátek – bez snídaně nevylez z baráku a nežer furt ovoce. Pokud na toto je odpověď ne, rád ti donesu pomeranče do nemocnice po první mrtvičce anebo infarktíku.

Comments

Matúš on 2014-07-14 07:38:22 wrote:

Ivan – odborník na výživu. Gratulujem :-)

Insert new comment