Trip do ČR

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-06-17 13:29:05

Zamávat v práci, zmizet, stávka? Nevadí, ach ta certifikace, NIN, brm + brm, Peťa nikdy nespí, zpět, WTF?

Copak nového se událo? Užil jsem si krásný týden v ČR. Dokonce více, jak týden. Dorazil jsem, vychrupkal se, ráno neudělal certifikaci.

Zkouška zabrala cca 5 hodin (4:45), bylo tam docela rušno (jiná zkouška běžící paralelně). Myslel jsem si, že jsem to zkopal, ale nezkopal. ISTQB, specielně advanced level je skutečně podvod, pány by měli zavřít a certifikaci zrušit. Nějaké otázky jsem měl samozřejmě špatně, zvláště ke konci, kdy už docházely síly, nějaké otázky měly v testu fakticky špatně (známé chyby, které ale již měly být opraveny), no a pak klasické odpovědi.. vyber si, to neuhádneš. Jako, když jsem viděl opravený test, vážně jsem si říkal, na co jsem to naletěl. Inu, paní zkoušející na otázky odpověděla stejně špatně jako já, když jsem se jí po testu zkusmo zeptal. Doporučila mi nesouhlasit a odeslat rozporované otázky tvůrcům testu (Británie). To jsem sice udělal, ale zeptal jsem se, k čemu mi to bude. Prý často uznají chybu, otázky stáhnou, body nepřidají. Prý nejsem první. To je super, že. Tak se ptám.. no a má cenu chodit na opravný termín? Já se nemám co více naučit. Prý ano.. napodruhé to dá více lidí. Testy jsou totiž podobné.

Dobrý model. Podojíme na školeníčku, zopakujte si zkoušku, nějaké to oživovací školeníčko před druhým pokusem se také hodí, protože rozestup mezi zkouškami musí být 3 měsíce. Musím uznat, že je to chytré. Nicméně to prd dokazuje. Možná tak maximálně výdrž a nervy.

Průchodnost je prý i se školením 20%.

No nic, pár dní blbá nálada. Dali jsme si pár výletů na moto. Podívali jsme se do Pekelných dolů – já tam byl poprvé. Pěkné, ale chybí tomu nějaký kulturní program (metání kozelců, kozy, čokoláda). Nicméně byly tam k vidění zajímavé stroje, až jsem zamáčkl slzu nad starým Monsterem, které jsem tam viděl.

Úplně bych zapomněl popsat, co se dělo, když jsem cestoval do ČR. Švédi si vyhlásili stávku a nejezdí vlaky do Dánska. Díky Bohu za Dány, že ti mají rozum a zavedli náhradní autobusy. No i tak, málem jsem koukal, jak mi letí letadlo.

Do motorky jsem si nahrát novou mapu. Palivovou mapu. Je teď taková slušnější a méně střílí do výfuku. Spravili jsme si interkomy, takže si za jízdy můžeme povídat.

Zašel jsem se podívat na koncert NIN. Zajímavé. Kluci to umí a umí to i prodat. Zajímavá byla i předkapela Cold Cave. Zvláště pak poslední song. Škoda jen, že na song Closer od NIN jsme nebyli blíže pódiu.

Musím si postěžovat na Na Květnici. Změnil se majitel/provo­zovatel, hraje si to tam na více nóbl, nicméně kvalita a styl obsluhy pokulhává. Jednou jsme tam našel před vstupe ceduli, že je plno. Plno tak úplně nebylo a styl komunikace obsluhy nebyl úplně OK. No a pak samozřejmě, placení, zase nějaká pivka navíc, navíc člověk si objedná Plzeň, dostane Kozla a dle obsluhy je to prostě tak.

V pátek jsme si dali obvyklou akci v nočních podnicích Prahy. Zde musím podotknout, že Peťa nikdy nespí.

Návrat do Švédka byl také vtipný. Tak krom zpoždění letadla, stávky vlaků apod., dorazím a zjistím, že sedím jinde, než jsem seděl. Tak jsem si musel přestěhovat věci, čekat, až mi zapojí síť apod. Ach. Ach. A mám teď pěkně na prd místo, každej mi sem vidí.

Přidávám ještě fotky z Malmö a z Albertova, kde jsme našli krásnou procházkovou trasu okolo hradeb a restaurace Bastion.

Nějaké fotky: zde

Comments

pupicek on 2014-06-17 18:15:17 wrote:

Fotky jsou moc hezké, škoda že jsi neudělal nějakou v práci před a po, ale kdo mohl tušit stěhování, že? :)

S certifikací už se nerozčiluj, jak říkala ta milá paní " na podruhé to dáte, ono je to dost podobné" Jinak, když někoho fotíš, měl by jsi mu to říci, aby pak nebyl na fotkách za blbounka :)

on 2014-06-24 16:17:23 wrote:

Ivo, k zítřejšímu svátku Ti přejeme zdraví a ať se Ti vše daří. Spokojeně dokonči pobyt v té Tramtárii, zkouška napodruhé ať se podaří a ještě moc dalšího Ti přeje B+D.

RFo on 2014-06-29 11:25:10 wrote:

@certifikace: Ty jo, to jsou kuuuu, zasss. Zastrelit malo

Insert new comment