Jak se dá zabít čas

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-04-29 22:15:43

Materiály na ISTQB Advanced level mám přístupné jen na omezený čas (online přednášky).

Chci si je nějak nahrát. Samozřejmě je to ošetřené proti stažení a tak maximálně se dá stáhnout obsah jako jeden flash na jeden slide přednášky. Tzn tak nějak tisíc flashů. A na to se můžu. Sice to stáhnu robotem. Ale jak se v tom budu přehrabovat … Ztratí to koncepci. Je to prostě k ničemu, chybí blbosti okolo, zkušební testy apod.

No tak je to jasné, že, nahrát si na video, jak se to teď budu učit. Program na nahrávání plochy PC není zas až takový problém (tedy pokud se prohrabete vším tím trial apod. odpadem). Já použil zde.

No tak dobře. Ale co zvuk? No ne?! Ne! Protože RIAA se kdysi zasadila o to, že z vlastního počítače si to, co si přehráváte, nebudete nahrávat (ochrana proti kradení hudby). No ok.. to pude nějak obejít.

Tyjo, čtyři hodiny jsem s tím strávil. Skončil jsem u toho, že jsem si upravoval ovladač zvukové karty pod Windows 7 a nic.

Už jsem si řekl, co snad ani už neumím přepsat ovladač pod Windows?

Nakonec jsem našel někde hacknutý ovladač, který jiným lidem fungoval (ověřeně) a také nic. No, zjištěno, chlapci od Lenovo to zablokovali na HW úrovni. Takže dead end. Jedině nějaká virtuální zvukovka.

No nakonec jsem našel toto VAC, musí to být ohackované, aby to nedělalo do záznamu reklamní zvuky.

No. Zdá se, že vyřešeno, že? Leda Prd. Zvuk jde buď do záznamu.. anebo mě do sluchátek. Ne oboje. To Windows neumí. Prostě peklo.

Vyřešeno takto. Veškerý zvuk jde do virtuální zvukovky, kde se i nahrává, pak je tato zvukovka nainstalována i jako fejkový mikrofon, který si ale můžu ve Windows propojit pro poslech no normální zvukovky.. a slyším to. Takže smyčkou, ale digitálně, zpozdění asi 100ms.

Mls.

Comments

Insert new comment