Hned trojitý příspěvek II

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-03-04 20:32:00

Pokračování

V první řadě musím osvětlit jednu věc. Spousta lidí si myslí, jak je to ve Švédsku hrozné a jak tam válčím s domácím. Není to tak. Měl jsem stresové období, ale vše jsem si pořešil, domácího vyignoroval, až ho to škodění přestalo bavit a čekám do konce Března, do kdy mám zaplacený nájem, abych se odstěhoval. Holt přijdu o depozit. Neválčím tam :) Je mi to jedno. Je mi to celé u prdele :) Údajně tam takhle terorizoval několik nájemníků a depozit prý poslednímu nevrátil.

Ve Švédsku se spíše nudím, vše důležité jsem si pořešil a nyní si spíš hledám zábavu a náplň volného času. Plánujeme jen na lyže do Švýcarska. Za dva týdny letím na koncert Parova Stelara do Brna. Na to se těším. Byl jsem se v ČR podívat na pár míst, .. ale o tom až později. Letí mi letadlo do Kodaně :)

No, mám za sebou první pracovní den po dovolené v ČR. Brr, v musím se víc zaměřit na to, jak vydělávat, ale nepracovat. Nějak mi to krátí žíly a je to nuda. Krmení kachniček je mnohem větší zábava.

Začnu tím, co je aktuální. Porovnání zpětně ČR a SV. Nákup v obchodě s potravinami, speciálně v úseku s masem, je pro mě v ČR traumatizující záležitost. Zápach.

Letěl jsem z Prahy do Kodaně s nějakou bandou uřvaných a zhovadilých Čechů. OK, Švédi nejsou tak strašní. Aspoň nekřičí na celé letadlo a nehodí vám svůj kufr na notebook a bundu.

Taxi Nusle – Praha Letiště (ne, nenapíšu pravý název, protože mi z toho jdou oči na vrh hlavy) cca 35 minut. Let z Prahy do CPH 1:30, vlak z CPH do Lundu přímá linka 30 minut. MHD po Lundu cca 10 minut v ceně lístku CPH  – Lund.

Ceny: Taxi 400 CZK, Letenka zpáteční asi 3500 CZK, Lístek CPH – Lund asi 116 DEK. Pocit? K nezaplacení. Zima a práce.

V sobotu jsme si krásně zajuchali. Byli jsme v Pražské hospůdce Sokolovna, kterou jsme vyčkali až do zavření a pak našli nějaký strašný klub na Vinohradské, kde jsme vydrželi do cca 4 hod? Pak jsme spokojeně chrupkali. Peťa neusnul, což je obdivuhodné, Šumi zlobil, já spadl se schodů a mám zafačovanou ruku. Běžná akce.

Zde musím vypíchnout, že vidět a slyšet Peťu, jak křičí Ivane! Proboha Ivane!, když jsem ležel pod těmi schody.. proto bych to udělal klidně znovu.

Byl jsem se podívat v sauně, v ČR máme lepší, než tady.

S úspěchem jsem terorizoval svého souseda v ČR (ano, mám dobré sousedské vztahy všude, kam přijdu). Jen taková vsuvka – můj soused v Praze rád hraje na klavír, lesní roh a zpívá. Protože to vše nezvládne sám naráz, zve si na to kamarády. Rád hraje večer anebo o víkendu. Jeho argumentace je, že mezi 06:00 a 22:00 si může dělat, no .. co chce. Aplikoval jsem jednoduchou metodu – na naprostého idiota a sociální případ nepomůže nic takového, jako pomohlo na Teda, tady to chce něco zcela primitivního. A ano ! Časovač 06:05 – 21:55 zapínající rádio v koupelně a na chodbě. Nechal jsem to dva dny.. a .. Neuvěřitelné. Po dvou anebo třech letech, co mi tam pil krev.. se začal chovat ohleduplně. Když hraje, zavře si dveře do obýváku a ono to pak není slyšet :) :) :) Oceňuji jeho chápavost, ochotu a snahu mi vyjít vstříc. Jen prostě šlo o to najít vhodný komunikační kanál, abychom si rozuměli. A to se konečně povedlo.

Projel jsem se na motorce. Bylo 8,6°C. Šlo to. Prostě absťák :)

Třikrát jsem podal daňové přiznání. A nemám rád, když mi volá skryté číslo a po zvednutí:

"Tichý, prosim?"
"Dobrý den, pane Tichý, zde Vomáčka, finanční úřad pro Prahu 4."
"Ano?"
"Pane Tichý!, vy jste...". A pak rozsáhlý popis toho, co jsem zase proved.

Ujel asi 100km, abych si udělal kopii klíčů od bytu (Klíč pro Vás, pane Tichý? Ano, objednáme jej a byl by do týdne – poděkoval jsem a jel jsem do továrny, aby mi ho vyřezali podle kódové karty přímo u výrobce, na počkání.. kdybych si s sebou vzal peněženku (do teď si vybavuju ten pocit zlosti, nenávisti a touhy zničit cokoli pouhým pohledem)).

Byl jsem dvakrát na poště.

Byl jsem 5× v hospodě.

Mám novou lampičku.

Na světě je teď jen jediná věc, která mě mrzí.

Fotky přidám večer!

A zde jsou: zde

A motor od kamaráda Horáce, aby se nenudil, něco si vydělal, měl lepší náladu a čím se chlubit: zde

Comments

Míša on 2014-03-06 20:49:45 wrote:

Tak to vypadá, že jsi si to tam v těch Čechách užil,odpočinul a nabral nové síly ;) Ve Švýcarsku si dávej pozor, ať si nepřivezeš zafačovanou i druhou ruku…takhle padat ze schodů :D Ten motor…to je dekorace? Člověk by nevěřil,co vše je možné vytvořit. Já bych to dala na výstavu minimálně do Národního divadla :) P.S. Na světě je jen jediná věc, která Tě mrzí? Člověče, vždyť Ty jsi šťastlivec ;) :D

Míša on 2014-03-06 22:41:01 wrote:

Oprava: Do Národního muzea samozřejmě :D

Ivan on 2014-03-07 14:39:17 wrote:

Ano, je to dekorace. Taková lampička a držák na víno.

Insert new comment