House terror

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-02-16 23:17:52

Za zdmi žijí lidé a prahnou po krvi. WiFi se vypíná a také prahne po krvi!

Hrubky opravím jindy :)

Večer doma, v koupelně, čistím si zuby. Takový ten normální večer. Odcházím z koupelny, když tu hle, zřím, na zemi můj telefon. Co tady dělá, asi mi vypadl! Zvednu jej, odejdu k sobě a něco dělám. Pak vytáhnu telefon z kapsy a říkám si, ty jo, ten je špinavý, ani nevidím na display. Tak ho leštím a leštím a .. ty kráso, on je prasklej, já jsem si roztřískal telefon, sklo je úplně na kostičky. Ani odemčít mi nejde :(

Tak na to koukám, jak na hračky v kanále a zoufám si, že musím z domu dovézt náhradní Gorilla Glass a vyměnit to. A pak koukám.. to není můj telefon :D To je Tedíkův telefon ! Ha ! Ha !! Cha !!!!

Nedovedete si představit, jaký blažený pocit mě jímal. Odemču jej, najdu tam fotky jistých osob kopulujících s hajlujícími pudlíky za slavnostního tleskání publika.. Ne, je zamčený, nedá se do něj dostat.

Tak jsem ho Tedíkovi donesl, trochu znechuceně. No jo, ale on na to přišel, že jsem se o to snažil (nedošlo mi, že to může mít tak nastavené).

No, tak jsem mu řekl, že jsem si to spletl, že máme stejné telefony, což on ví. Tak to tak nějak vzal a odešel. Tvářil jsem se u toho vážně a nezaujatě, tak mi to možná i věřil. Za chvíli stejně přiletěl nasranej, že je to blbost.

Následně, ejhle, přestala zase fungovat WiFi. Ráno jsem pak našel i odpojenou Raspberry Pi v igelitce za dveřmi. Njn, nasral se. Raspberry Pi je malý počítač, byl připojený do sítě kabelem u Teda. Ještě z dob, kdy to vypadalo normálně (viz jeden z prvních příspěvků).

Njn, takže jsem bez Internetu. Mám ho jen v mobilu. To je dost blbé, když si chci třeba Skypovat do ČR.

Je problém tu mít Internet vlastní, jen mobilní formou, a to buďto za draho na předplacenou kartu anebo je třeba mít daňové číslo, pak je možné mít paušál, a to se dá. Ale registrovat se k Švédskému daňovému úřadu, dobrovolně? Jasně, a zítra přijde Španělská inkvizice. Daňové přiznání prosíme podepsat rozžhaveným železem.

Takže. To jsou chvíle, kdy se projeví mé bojovné já. Žádné pomsty, žádné diskutování. Udělám si to po svém. Já se s pánem dohodnou snažil, je to idiot, nemocný, s malým sebevědomím a ještě agresor s železnou tyčí.

  1. ignoruju ho, úplně
  2. zeptal jsem se na něj ostatních, dozvěděl jsem se takových věcí (nevracení depozitu, nespočetně nespokojených nájemníků, nechci odejít jen já apod).

Na hluk mám špunty do uší. WiFi – to je to, co mi chybí. Heslo na WiFi nezablokoval, pouze zřejmě zablokoval moji MAC adresu telefonu a notebooku.

To je snadné, ne? změním MAC na nějaký jiný.

Zjištěno, že naopak, zakázal všechny a zřejmě povolil jen nějaké adresy.

To je snadné, ne? změním MAC na nějaký jiný, co je povolený, ne?

Aha, ve Windows 7 už to není tak snadné, nelze změnit MAC na cokoli, ale jen na x2:xx:…, x4:xx:… apod.

Dobře, tak vezmeme Raspberry Pi s Linuxem, dáme do ní USB WiFi a změním to na něm. Pak si ji připojím kabelem k notebooku.

Strávil jsem s tím den. Nejde to. Prostě nejde změnit MAC. Ani na USB WiFi, kterou mám, ani na Intel WiFi, které je v notebooku (a to ani pod Windows XP běžící z VMWare) a Linux se mi jako host operační systém dávat nechce.

Prostě peklo.

Ale jsem to já. Mám tu telefon. Android je skoro linux, tak změním MAC na něm. Jop! někdy v 1 hodinu v noci se mi to povedlo. A to jsem se tomu věnoval už snad 4 dny!

Slastně usínám a ráno jsem v práci mrtvý.

Njn, jak dostat Internet s telefonu do notebooku. Přes WiFi sdílení ne, NAT na to asi nedám, port forwarding anebo VPN.. to bude za trest. Ty jo! nasdílím si ho před Bluetooth!

Neuvěřitelné. Rychlost okolo 500kbit, ale Skypovat se dá (a dobře..!). Jen to furt padá. Telefon nemá signál na WiFi apod.

Ty jo, co s tím? OK, koupím jinou WiFi kartu anebo USB WiFi anebo WiFi pojítko. A na tom změním MAC.

Inu i tak jsem po týdnu vyrazil někde sehnat za levno WiFi pojítko. To, co u nás stojí 300CZK tu není.. vše je drahé. Našel jsem si něco na inzerát. Inu ok, je zas noc, ráno (v sobotu) tam zajedu.

Inu jedu, na adresu, kterou jsem si napsal, abych přijel do Malmö a zjistil, že jsem měl jen na druhou stranu (cca 50km). No, to je jak, když bych vyrazil z Tábora do Brna a v Praze si uvědomil, že jsem asi něco udělal špatně. No, nepřekvapuje mě to. Jen se tak debilně usmívám a mám chuť si dát kafe.

Malmö je do prdele velké město. Tady nějaký obchod v sobotu otevřený bude (.. otvírací doba ve Švédsku, to je něco hustého, ráj pro večerky. Ah.. business case?! Pššt.).

Našel jsem něco, co se jmenuje inet shop. To by.. jako mohlo být i .. něco s Internetem, že?! Jo, bylo, buďto USB WiFi za 299SEK anebo router za 399SEK. Koukám na to USB a říkám si – to zas nepude změnit. A router někde použiješ.. beru router. Ptám se, zda ho můžu vrátit, když mi nepůjde změnit MAC (pozor, prodavač ochotně hledá informace na Internetu, zda u tohoto routeru jde změnit MAC). Ano, lze, ale strhává se 20 procent z ceny. To jde. Po cestě domů vidím něco jako obrovský obchod s PC komponentami vedle dálnice. Stačilo si ho všimnout při cestě tam…

No, originální firmware MAC nezmění. Jasně. Ale chipset je BroadComm, takže jdeme hledat něco jako OpenWRT anebo s BusyBoxem, co bychom tam nahráli. To bude legrace, už mám ten divný pocit a ještě jsem to ani neudělal.

Hele, to bylo porod ultra! Dal jsem tam DD WRT. DD asi proto, protože to dělali DeDeróni! To je takovej kus krámu zas.. !!!! Každopádně, po dvou dnech práce, tu mám Internet, s vlastní WiFi, zadarmo, cca 15Mbit a nikdo nic neví. Ale lezl jsem po stropě, než jsem to nastavil. EEPROM jsem přepisoval v tom routeru, aby to dělalo, co to dělat má!

A Ted si myslí, jak mi ukázal! Počkej, já ti ukážu, až se budu stěhovat pryč.

Na blog je zablokovaný přístup z některých Švédských IP adres, aby se nedal číst. Sám si jej tedy nepřečtu. Přidal jsem si ale routu do připojení na VPN, takže se v případě přístupu na blog pakety přesměrují do VPN, v Praze doma v koupelně nad umyvadlem dorazí VPNkou do roureru, proběhne NAT a jdou na střechu, kde si letí dál a dál až na server s blogem. Takže se na něj dostanu a píšu tento příspěvek.

BTW, Ted tu má na své síti spoustu nezabezpečených věcí. A servery s produkčními daty. Jen mě ještě jednou naštvi ! To smažu i s celým Švédskem z mapy.

Comments

Jana on 2014-02-17 21:42:43 wrote:

.. tak si tak představuju, jak si švédský blonďáček, shodou okolností trochu nácek, vezme dobrovolně do svého domečku, lépe .. do vedlejší „ložničky“ (výraz mojí minulé Paní bytné), jednoho hnědookého hocha z východní evropy, co přijel za prací .. A myslím, že by z toho mohl bejt námět na další povedený kousek severské kinematografie.

Míša on 2014-02-19 19:53:14 wrote:

Ty jsi hlavička. Na Tebe si nějaký Ted jen tak nepříjde. :D

Insert new comment