Holly Shit me not understand

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-02-06 13:09:52

Jak v když v The Simpsons povýší Homera, ač místo něj v práci sedí hadrový panák.

Mám o práci ve Švédsku všelijaké názory. Dokonce jsem tvrdil, že nejsem spokojený a nebaví mě to a dělám to pro peníze a vlastně počítám dny, než se vrátím.

Proč? Je to takové divné. Nikdo nic moc nedělá, pracovní morálka, že by vás v ČR zastřelili bez soudu, to i v případě, že pracujete na Dopravním inspektorátu. Trochu neochota lidí spolupracovat, nejasně zadaná práce, hodně keců, nesystematičnost.. ale je to kompenzované zaměstnáním lidí, kteří jsou velmi schopní a chytří, tj. nějak na konci toho kýženého výsledku dosáhnou. Jen ten proces dostávání se k němu mi pije krev.

To je jedno, bylo by to na dýl.

Ze samého zoufalství jsem si řekl dvě věci – neřeš to, prostě seď, sem tam něco udělej, neřeš to, neřeš to, neřeš to, nehroť to, neřeše to, neřeš to, neřeš to, netlač na pilu.. nedávej najevo, co si myslíš a.. sem tam něco udělej. Prostě něco, cokoli.

Jakš takž se mi to dařilo. Včera a dnes jsem udělal jednu takovou opičí práci – přepsání věcí, co se mají udělat z hrůzostrašného Excelu to nekonkrétního seznamu úkolů z JIRA (program pro zadávání úkolů).

Trochu jsem si tím vykompenzoval pocit nicoty a zbytečnosti. A naznačil, že když už to tam v té JIRA máme, mohli bychom to .. nějak přes to i řídit, organizovaně. Samozřejmě bez reakce, jsem naivka.

No nicméně ale dnes za mnou přijde šéf, ocení to, že jsem 2 hodiny pracoval a přepsal to do JIRA a zeptal jsem mě, zda bych zde nechtěl pracovat déle (prodloužení kontraktu).

Tak jsem si tak nějak připadal jako holčička, co jen protože je pěkná, má se dobře (za nic).

Comments

Pedro on 2014-02-06 14:40:41 wrote:

A není ten tvůj šéf teplouš?

Ivan on 2014-02-06 16:32:36 wrote:

Ty covece, ne.

Insert new comment