Obscese

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-01-30 14:44:52

Občas si člověk prostě nemůže pomoct.

Jednoho dne jsem si na své strašně drahé peněžence všiml, že je na ní místo, kde by se mohla začít trhat nitka a mohlo by se to začít „rozjíždět“. Inu jal jsem se této děsivé a zkličující myšlenky a začal jsem peněženku zkoumat. Niť se netrhala. Aspoň to tak vypadalo.

Následující dny jsem peněženku kontroloval a prohlížel 2–3 denně. Netrhala se, ale mohla by.

Včera jsem došel k závěru, že nitka se sice nepřetrhla, ale je to ve velice namáhaném místě, takže se určitě přetrhne.

No takže jsem tento neexistující problém musel vyřešit.

Dal jsem se do šití. Zašil jsem si svetr (kvalitní svetr PePe Jeans, upadávající odznáček s logem), zašil jsem si úplně nové trenýrky, které jsem si nechtěně dvakrát roztrhl šroubovákem a dal jsem se do opravy peněženky.

Samozřejmě napoprvé jsem to zašil tak, že mi niť končila z venkovní strany. To se mi nelíbilo. Tak jsem ji vypáral. Při párání se mi podařilo přetrhnou původní niť, které do té doby nic nebylo. Takže párající se peněženka, rozpižlaná a rozpíchaná. Zašil jsem ji znovu, vypadá to ještě hůř a nitek z toho leze ještě více. Ostříhal jsem je, vypadá to o něco lépe, ale samozřejmě se to nyní rozpáře s asi tak 3× větší pravděpodobností, než předtím.

A takhle je to se spoustou jinech věcí. Nemůžu si pomoct. Musel jsem to udělat.

Nemusím doufám vysvětlovat, že dnes se dívám po nové peněžence, protože ta, co mám, se ještě nerozpárala, ale určitě se rozpáře. Hlavně, ač to není vidět, už není perfektní.

Comments

E. on 2014-02-04 19:23:10 wrote:

Tak tohle me fakt pobavilo, uz pet minut se tomu tlemim. Akorat teda marne premyslim, jak sis mohl roztrhnout trenyrky sroubovakem? :)

Ivan on 2014-02-04 22:54:07 wrote:

No prostě máš dvoje trenýrky, který nejdou od sebe, tak na to vezmeš šroubovák a páčíš.

Insert new comment