Texas Holdem

Author: Ivan Tichý | Last change: 2014-01-19 22:43:59

Jak se hraje poker v cizím jazyce.

Včera jsem si večer zahrál se svými spolubydlícím Poker. Dal jsem si dvě pivka (nečekaně mi nabídli Plzeň.. ale malou :/ ).

Nebyl jsem si na začátku vůbec jistý, nehrál jsem to ani nepamatuju, pánové působili dojmem, že vlastně není tak špatný nápad nechat práce a živit se Pokrem. No. Kdo se bojí, nesmí do lesa, maximálně ze sebe udělám kokota a vklad je 100SEK, což je 310CZK. To se dá.

V první řadě díky za chytré telefony. V rámci seznamování jsem si na Wikipedii přečetl pravidla, takže jsem hned zamachroval a doplňil jsem mistra, když si nemohl vzpomenout, jak se řekně „Flop“.

První vyhrání z kapsy vyhání, takže jsem na tom jeden čas nebyl úplně tak dobře. No, nicméně, lidé jsou čitelní a hraví. Udělal jsem to, že jsem okolí naučil rozpoznávat signály – když přihodím cca big blind, tak něco asi mám už v ruce, když nepřihodím na začátku a přihodím hodně při Turn, tak blafuju. A když nic nemám, tak prostě Folduju. Pak se stačí naučit rozpoznávat varovný signál silných protihráčů, kdy něco asi mají.

No a pak je vodit za nos. A sem tam, když člověk neblafuje, tak ty karty ukázat.

Hrají to tak, že se hraje, dokud nepřijdeš o všechny žetony. Ten, kdo o ně přijde jako poslední, dostává zpět svůj vklad, ten, kdo zůstane s žetony (s žetony od všech ostatních) si bere vše, až na ten jeden vklad.

Skončil jsem druhý, tj. dostal jsem zpět vklad. Kolega proti mě se namastil na velké sázce uprostřed hry a v podstatě nemělo smysl se ho snažit porazit, vzhledem k poměru žetonů na stole cca 4,5 : 0,5.

No nic, chce to trénovat. Pobavilo mě, že jak jsou všichni z oboru IT, povýšili hru na další level, cituji „Uděláme si vlastní software, každý za sebe a necháme je hrát proti sobě.“

Ach. To mi připomíná studentská léta, kdy jsme po nocích psali programy, které mezi sebou válčili a za to jsme dostávali zápočty.

No a něco pro vás, věděli jste, že anglicky je ?

  • postupka – straight
  • trojička – three of a kind
  • dvojička – one pair
  • dvě dvojičky – two pair

Comments

Insert new comment